איזה מדרגון כיסא מתאים לי?

אנשים ובתים שונים זה מזה. וכך גם מדרגוני הכיסא.

מדרגוני הכיסא של Stannah מיוצרים בצורה שתתאים לך ולגרם המדרגות שלך. אנחנו מייצרים מדרגוני כיסא כבר יותר מארבעים שנה, ולכן למדנו רבות אודותיהם. פירוש הדבר הוא שאנחנו מכירים את הדרכים שבהן נוכל לעזור לך לחוש בטוח ונינוח יותר בתוך ביתך שלך.

המדרגון הנכון יעלים את החששות בנוגע לשימוש במדרגות. המכשול יוסר ושוב תהיה בידיך העצמאות שחשבת שאיבדת.

כל שנדרש הוא להחליט מה רוצים וצריכים ולגלות מה מתוך המבחר שלנו תואם רצונות וצרכים אלה. התהליך פשוט יותר ממה שהוא נשמע. אחד מיועצינו הנאמנים מוכן וממתין לאפשרות לבקר ולסייע בתהליך ההחלטה בנוגע לכל פרט.

ובינתיים, הנה כמה גורמים שכדאי להתחיל לחשוב עליהם כדי לקבל מושג מה מתאים לך ביותר.

לגלות למה זקוקים

מדוע הפכו המדרגות לבעיה? האם זה היעדר אנרגיה? האם מדובר בברכיים? האם מדובר בלב? האם זה פחד מנפילה? התשובות לשאלות אלה יסייעו ליועץ של אלקטרה תעמל לעזור לך לבחור את הכיסא המתאים ביותר. מדרגון הכיסא Siena הוא בחירה מושלמת עבור מי שמבקש מרחב נוסף, מאחר שהוא מיוצר בשתי מידות רוחב. דגם Siena יכול לשמש פתרון מוצלח אם ישנו חוסר יציבות בעת קימה או ישיבה, מאחר שהזרועות הארוכות יותר שלו מעניקות תמיכה נוספת בעת הקימה מהכיסא.

חשוב לחשוב על מה יגרום לתחושת הבטיחות והביטחון הרבות ביותר.  האם מדובר במשען לרגל גדול יותר לצורך הענקת תמיכה נוסת לכף הרגל?

הזמנת ביקור בית פשוטה. כל שנדרש הוא להתקשר אל נציגתנו בישראל, אלקטרה תעמל. היועץ שלהם יעמוד במהירות לרשותך וישאל את השאלות הנכונות כדי לגלות מה יתאים לך. תוך פרק זמן קצר, מדרגון הכיסא יותקן והחיים ייראו שונים לטובה.

בדיקת הצרכים המתאימים לבית

כל אחד מגרמי המדרגות ייחודי. לבטח ברור שגרם המדרגות משמש גורם חשוב בבחירה של המדרגון המתאים. לצורך קביעת המדרגון הנחוץ, כדאי להתחיל לחשוב על השאלות הבאות:

 • האם יש רחבה במחצית הדרך למעלה?
 • כמה מדרגות ישנן?
 • המדרגות ישרות או מעוגלות?
 • ישנם מכשולים בדרך?
 • יש יותר מגרם מדרגות אחד?
 • היכן יעמוד הכיסא כשלא יהיה בשימוש?
 • באיזה צד של גרם המדרגות יש להתקין את המדרגון?

היועץ מטעם אלקטרה תעמל יעזור, אם צריך, בחיפוש התשובות לשאלות לא ברורות. הוא ימדוד את גרם המדרגות מתחתיתו ועד ראשו כדי לגלות את האפשרות המועדפת.

זקוקים למדרגון פנימי או חיצוני?

טוב להתחיל בהתבוננות בגרם המדרגות ובחשיבה על מה יתאים. במהלך הביקור בבית, היועץ שלנו יסביר לך את הפתרון שנראה לו המוצלח ביותר. אז אפשר להחליט יחד מה מתאים לרצונות ולצרכים שלך. בינתיים, ישנם כמה דברים שאפשר להתחיל לחשוב עליהם, כגון:

 • האם מדובר בעלייה של קומה אחת?
 • יש צורך בגישה קבוע לעליית הגג?
 • יש צורך בירידה למרתף?
 • מדובר במגורים בבית פרטי עירוני בעל מספר גרמי מדרגות?

הצעד הראשון יכלול החלטה בדבר נקודת ההתחלה של המדרגון ונקודת הסיום. הצעד הבא:

היכן תעבור המסילה?

האם תותקן בצמוד לקיר או על גבי המעקה? אנשים אחרים זקוקים לגישה למעקה לצורך תחושת ביטחון? אם זהו המצב, התקנת המסילה בצד הנגדי, תסייע להם. מדרגוני הכיסא מותאמים למדרגות, לא לקיר, ולכן אפשר להתקין אותם בכל אחד מהצדדים.

מסילות של מדרגונים קומפקטיות. היא לא חוסמת את המדרגות, ולכן אנשים אחרים יכולים להמשיך להשתמש בנוחות במדרגות. הכיסאות שאנחנו מייצרים מתקפלים בצורה מסודרת. לכן אין כאן בחירה בין מדרגון ובין מדרגות, מאחר ששניהם יעמדו לרשותך.

יש פתח בדרך?

זו לא בעיה. המסילות שלנו מתקפלות כאשר אין שימוש במדרגון. פירוש הדבר שאם קיימת דלת ממש בקצה המדרגות, למעלה או למטה, אפשר להתקין מדרגון ולהמשיך להשתמש בדלת. המסילה מתקפלת אוטומטית כאשר המדרגון מחיל לנוע ולכן לא כרוכה בפעולה הרמה כבדה.

אפשרויות כמו זו של המסילה המתקפלת הופכות את המדרגון שלנו לסגיל עוד יותר ומאפשרות לנו להציע לך אפשרויות רבות יותר.

כיצד מייצרים מדרגון כיסא שמתאים לצרכיך?

מהמסילה ועד לסוג הכיסא, אפשר להחליף כל אחד מהחלקים של המדרגון כדי להתאימו טוב יותר אליך. אם המדרגות ישרות, מסילה ישרה תקוצר עד לדיוק של מילימטר כדי להתאים למדרגות. אם הן מעוקלות, המסילה תעוקם כך שתחבק כל עיקול.

ואז יש לרשותך מחבר של כיסאות להתאמה למסילה. כיסא רחב יותר? מבחר של ריפודים? משען רחב יותר לרגל או משען לרגל בעל זווית לשמאל או לימין?

היועצים מטעם אלקטרה תעמל מיומנים ויעזרו לך למצוא איזה מדרגון כיסא מתאים לך ולביתך. אז בהחלט, יש מקום לרצונות שלך, אבל חשוב לשקול את עצתם. הם יודעים כיצד לסייע לך לחזור ולקבל אפשרות גישה בטוחה ונוחה ומלאה בבית.

לפרטים נוספים על מדרגוני הכיסא שלנו