להזדקן בבית: מה עושים כשהמדרגות הופכות לבעיה

הזדקנות בבית היא חלק ממגמה הנוכחית, אך מעבר לכך, היא מימוש של חלום – להתגורר בבטחה בבית שאוהבים.

נכתב על ידי Stannah בתאריך 12-01-2022

למרות הרקעים ורמות ההכנסה השונים, קשישים ברחבי הארץ וברחבי העולם מנסים לפתור את הבעיות הכרוכות בהזדקנות בבית. ההגדרה של הזדקנות בבית היא היכולת לחיות בביתך ובקהילה שלך בביטחון, בעצמאות ובנוחות בלי קשר לגיל, רמת הכנסה או יכולות. לאחר שרקמו את זיכרונותיהם בבית המשפחה, אמריקאים רבים דוחים את הרעיון שעליהם לוותר על בתיהם רק משום שהם מזדקנים. אם אתם בעליהם של בית, ייתכן שאתם כבר שוקלים איך תוכלו להישאר בו לטווח הארוך תוך שמירה על עצמאותכם. יש לזכור שחיים עצמאיים בגיל מבוגר מציגים אתגרים. לכן חשוב לתכנן מראש.

הערכת יכולת התנועה

הצעד הראשון הוא להעריך את המגבלות הפיזיות ואת האופן שבו יוכלו אלה להשפיע על שגרת היום-יום בגיל מבוגר. מסוגלים לסחוב דברים במעלה ובמורד המדרגות? יש לכם צורך במעקה? יכולים ללכת במישור למרחק גדול מכ-200 מטרים בלי להזדקק לעזרה? הערכה עצמית כנה חיונית כאן, מאחר שהבנה מציאותית של יכולת התנועה תוביל לתכנון טוב יותר. חשוב גם להבין שיכולת תנועה עשויה להשתנות עם הזמן, ומשימות שהן קלות היום עשויות להפוך קשות מחר. הזדקנות בבית תלויה בגורמים רבים, אך לעתים אפילו נעלים מתאימות יכולות להפחית את סכנתן של תאונות בבית. תוספות קטנות אחרות, כגון מעקות אחיזה ממוקמים היטב או כיסא יציב למקלחת, מציעות שדרוג מידי לבטיחות שלכם בבית. אך כאשר המדרגות הן בעיה, הדברים עשויים להפוך במהירות למסובכים יותר.

מה עושים בנוגע למדרגות?

רבים מאתנו זוכרים מראה של גלישה במורד מעקה המדרגות בבוקרו של חג המולד או דילוג של שתי מדרגות בכל פעם בעת העלייה למעלה. לרוע המזל, הזדקנות מכתיבה התנהגות זהירה יותר – החל בירידה במדרגות בבוקר וכלה בטיפוס במדרגות למעלה אל חדר השינה. יש צורך בעליה ובירידה במדרגות גם במשך היום, ויש למנוע התעוררות פחד ביחס לפעולות אלה. תכנון היום סביב המדרגות (ירידה בבוקר והימנעות מעלייה חזרה עד לזמן השינה), הוא סימן מסגיר לכך שהגיע הזמן לשקול עריכת שינוי. מתוך הפתרונות רבים, מדרגון כיסא הוא פתרון מעולה שעוזר לקשישים לחיות בבטחה ולנוע בחופשיות בביתם. מהשבת יכולת הגישה לקומות העליונות ואפשרות השימוש המלא בבית כולו ועד הקלה על פעילויות היום-יום ופינוי זמן לפעילויות חברתיות, מדרגון כיסא יכול לתרום להנאה מהחיים בבית שאתם כה אוהבים.

מעבר למגורים אחרים: החלטה קשה

אחד היתרונות הבולטים בבחירת מדרגון כיסא הוא הפשטות האלגנטית של הפתרון. במקום לוותר על הבית ולעסוק במורכבויות של מעבר מלא, אפשר פשוט לפתור את סוגיית המדרגות ולהשאיר את סידור הבית כמות שהוא. מעבר עשוי להיות יקר, בייחוד אם מתכוונים לעבור אל מגורי גיל הזהב. לעתים קרובות, מרחב המחיה החדש קטן בהרבה. דבר זה גורם לתהליך קשה של החלטות בדבר מה יילקח ומה יישאר מאחור. כאשר יש לך מדרגון כיסא, אפשר לתלות את הנכסים היקרים שלך ולהציגם בגאווה בכל רחבי הבית.

חיים בשתי קומות, מגורים בקומה אחת

אפשרות אחרת, שאותה שוקלים לעתים קרובות, היא העברת חדר השינה לקומה הראשונה. אף על פי שלכאורה זהו פתרון מעשי, מגורים בקומה אחת לא נוחים במיוחד אם אתם מארחים לעתים קרובות. בין שבשכירות, ובין שזה ביתכם, אתם משלמים על כולו. ולכן, מדוע לצמצם את תנאי המגורים בחצי? אפשרויות אחרות כוללות התקנת מעלית. אך אף על פי שזהו פתרון שנשמע תאורטית טוב, קשה לרכוש מעלית מתוך תקציב ממוצע של משפחה.

שיקול מרכזי: שמירה על האנרגיה

 

מחיר, מרחב ומעשיות הם כולם שיקולים חשובים כאשר מחליטים על הדרך הטובה ביותר להזדקן בבית. אך לעתים קרובות, שוכחים לשקול את עניין האנרגיה הפיזית. מלאכות יום-יומיות, כגון העלאת כביסה או מוצרי מכולת הופכת קלה יותר בעזרת מדרגון כיסא. מאחר שאפשר להפעיל אותו בשלט רחוק, מדרגון הכיסא יכול לשרת אתכם כמעלית מזון, לחסוך נסיעות אינספור למעלה ולמטה ולשאיר ברשותכם אנרגיה מספקת לעשיית הדברים שאתם אוהבים.

בסופו של דבר, כל מצב שונה ממשנהו, ויהיה עליכם להחליט מהי הבחירה הנכונה עבורכם ועבור המשפחה שלכם. Stannah קיימת כבר יותר מ-150 שנה וצברה ניסיון ומומחיות שיאפשרו לכם להזדקן בבטחה בביתכם. אם אתם סבורים שמדרגון כיסא מציע אפשרות מעשית עבורכם, תוכלולהתקשר אל Stannah ולקבל מידע