כיצד להפוך את המדרגות לנגישות לקשישים

נכתב על ידי Stannah בתאריך 11-12-2019

עזרה לאזרחים ותיקים במניעת נפילות ויתרונות נוספים

עם השנים, אנחנו מתחיל לחוש את השפעות הזקנה. חוש שיווי המשקל שלנו נפגע, ולכך השפעות שליליות על חיינו. בטרם מבחינים בכך, המדרגות יכולות להפוך למכשול. שימוש בהם יכול להפוך מכאיב, מסוכן וכמעט בלתי אפשרי. עזרה בעליה ובירידה במדרגות היא בעלת חשיבות רבה בשמירה על חיים עצמאיים ובטוחים בבית אצל קשישים.

מדרגוני הכיסא של Stannah בטוחים. אנחנו מייצרים מדרגוני כיסא זה ארבעים שנה ויותר, ובטיחות הייתה מאז ומעולם בראש מעייננו. כל הידע שצברנו מושקע בהפיכת מדרגוני הכיסא שלנו לבטיחותיים ולנוחים יותר. הם מתוכננים לסייע בעליה ובירידה במדרגות ללא קשר לגיל, בלי פחד, מאמץ או סכנה ליפול.

אנשים אמורים להשתמש בקלות וללא חשש במדרגות שלהם

עזרה לקשישים לעלות ולרדת במדרגות בדרך בטוחה ונוחה

אנשים רבים חושבים שהמשך השימוש במדרגות יכול להיות בעל השפעות בריאותיות חיוביות. למרות 'שלהיות פעילים' הוא רעיון טוב באופן כללי, מאמץ העלייה במדרגות יכול לגרום לנזק מתמשך בברכיים ולהגדיל את סכנת הנפילות. כל שימוש נוסף מגדיל את הנזק. התעקשות על עלייה במדרגות יכולה לגרום לתאונות, לנפילות ולפציעות.

מבחינה סטטיסטית, נפילות במדרגות הן הסיבה הראשית לפציעות שאפשר למונען. הן בחלקן חמורות, במיוחד כשקורות לקשישים. אחת הפציעות השכיחות שאחראית למרבית האשפוזים בבתי חולים היא שברים באגן, ברגלים ופציעות ראש. כשתרחיש זה נמצא ברקע, הפיכת השימוש במדרגות לקל ולבטיחותי יותר עבור קשישים הוא בעל חשיבות גדולה משמירה על שלוות הנפש או הגדלת יכולת התנועה – מדובר כאן בשמירה על החיים.

יצירת סביבה ביתית בטוחה לקשישים בעזרת מדרגות בטוחות יותר

אסור שהבית יהיה מקום מסוכן. ירידה במדרגות לצורך הכנת כוס תה לא צריכה להיות תהליך מעורר חרדה. והדבר נכון גם לגבי הליכה לישון. משמעותה של נפילה היא שהבית והמדרגות אינם בטוחים כפי שהם אמורים להיות. אפשר להיפצע באופן חמור ולכך יכולה להיות השפעה ארוכת טווח על התוכניות להישאר בבית האהוב ולחיות בו ללא עזרה.

אילו שינויים אפשר לחולל כדי לצמצם את סכנת הנפילה וכדי ליצור בית בטיחותי עבור אזרחים ותיקים?

צמצום סכנת הנפילה חיוני ברצון להבטיח את הבטיחות בביתם של קשישים. אחת הדרכים להשגתו היא באמצעות עריכת מספר שינויים בבית. שקילת האפשרות להתקין או להשתמש במכשירי עזר לתנועה כגון:

יתרונות נוספים של מדרגון כיסא שייתכן שלא שקלת

לא קל למצוא כיום עזרה לקשישים שמתגוררים בבית, במיוחד עזרה בעליה ובירידה במדרגות. לכן, רק טבעי שכשאנחנו מוצאים עצמנו במצב מעין זה, אנחנו מתחילים לחפש מכשירים שיעזרו לנו לעלות במדרגות. במהרה, נגלה שמדרגון כיסא הוא כלי העזר הבטיחותי והמעשי ביותר שנמצא בשוק לצורך מתן עזרה לקשישים. מדוע? העיפו מבט ביתרונות המופיעים להלן:

שיחת טלפון אחת אל אלקטרה תעמל, המפיצה האמינה שלנו בישראל, ותוך פרק זמן קצר תחזור אליך תחושת הביטחון בביתך שלך.